הסיפור שלי מתחיל במוזסוייל בארגנטינה, אחת העיירות אותן הקים הברון הירש עבור יהודים, שהצליחו להימלט מאימת המשטר הנאצי.  סבתי היתה אחת מהם. בחווה שבנו היא וסבי, למדה סבתא את אומנות הכנת הגבינות. גם לאחר שעלו ארצה, המשיכה סבתי להכין גבינות למשפחתה.
עוד משחר ילדותי נמשכתי לריחות המיוחדים ולהמולה במטבחה של סבתא. ניתן לומר כי חיידק גיבון הגבינות נדבק בי. סבתא אימצה אותי אל חיקה ולימדה אותי את רזי הכנת הגבינות. למרות שרכשתי מקצוע הן כקונדיטורית והן כמשווקת של מאפיות ותוספי מזון, חלמתי תמיד להתפתח בתחום גיבון הגבינות.
כעבור מספר שנים, נתקלתי בפרסום אודות קורס מגבנים מטעם משרד החקלאות, בהנחיית אריה גלבוע וההרשמה אליו היתה אך טבעית עבורי. במהלך הקורס גיליתי כי יש פער גדול בין הצרכים של מגבנים חובבים וקטנים בוגרי סדנאות שכאלה, לבין ההיצע בשוק בכל הנוגע למגוון תבניות, חומרים בכמויות המותאמות לגיבון ביתי וידע וייעוץ. בעידודו של אריה, החלטתי להפוך למשווקת של ציוד וחומרים למגבנים חובבים.
התחלתי לייבא תבניות מכל רחבי אירופה, למגוון רחב של גבינות, לאחר שזיהיתי שחלק ניכר מהן לא משווק בארץ. הממשק ההדוק עם לקוחותי הפך אותי ליועצת בפועל ולמומחית בתחום בגיבון הביתי.
בהמשך השתלמתי בקורסים מתקדמים לגבנים של משרד החקלאות, בנוסף יצאתי להשתלמויות מקצועיות אותם העבירו הספקים עימם עמדתי בקשר. ההשתלמויות היו בכל המדינות המובילות בתחום הגבינה באירופה: שוויץ, צרפת, איטליה, ספרד והולנד.
הממשק ההדוק עם היצרנים והידע הרחב אותה צברתי בהשתלמויות השונות, הפכו אותי לברת סמכא בתחום. את הידע הזה אני מעבירה בשמחה, הן ללקוחות המתעניינים בתחום ומעוניינים לעבור את "טבילת האש" הראשונה והן למגבנים חובבים ומקצועיים המעוניינים להרחיב את הידע שלהם.
קצת עלי image